Utdanningskvalite...

Studieprogramråd - NV

  • Ved Fakultet for naturvitenskap (NV) rapporterer studieprogramleder til dekanen.
    Mandat og medlemmer i studieprogramrådene ved NV-fakultetet finner du på denne siden.

Mandat for studieprogramrådene #

Mandat for studieprogramrådene (pdf)
ENGLISH version of mandate for the faculty programme councils (pdf)

Mandat for programråd for ph.d.-program (pdf)

Ingeniørstudiene ved NV-fakultetet (FTHINGKJ, FTHINGMA, og FTÅRKJ) #

Medlemmer i perioden 01.01.2019 til 31.07.2023

  • Ina Merete Stuen, universitetslektor IMA (Leder FTHINGKJ og FTÅRKJ)
  • Roald Lilletvedt, høyskolelektor, IMA (Leder FTHINGMAT)
  • Kjersti Kleveland, førsteamanuensis, IMA 
  • Frode Seland, førsteamanuensis, IMA 
  • Lena Østby, førsteamanuensis, IMA
  • Marte Sørtveit Mørkve, universitetslektor, IMA
  • Stein Valen, daglig leder, Maintech
  • Jon Eigill Johansen, administrerende direktør, Chiron
  • Jon Husjord, studiekonsulent, IMA
  • Oversikt over studentrepresentanter

Ingeniørstudiet i havbruk (BIHAV) #

Medlemmer i perioden 01.01.2020 til 31.08.2023

  • Rolf Erik Olsen, professor, IBI (leder)
  • Birgitte Paulsen Torset, universitetslektor, IBA
  • Grete Hansen Aas, førstemanuensis, IBA (vara)
  • Ida-Johanne Jensen, førstemanuensis, IBT
  • Bjørn Egil Asbjørnslett, professor, IMT
  • Anna Olsen, førstelektor, MTP
  • Knut Sørby, professor, MTP (vara)
  • Eksterne representanter er under oppnevning
  • Silje Strand Lundgren, studiekonsulent, IBI
  • Oversikt over studentrepresentanter

Bioingeniørstudiet (BBIOING)  #

Medlemmer i perioden 01.08.2017 til 31.07.2021:

  • Randi Anny Utne Holt, førsteamanuensis IBF (leder)
  • Ragnhild Bach, universitetslektor, IBF
  • Anne Lise Hjertø, førstelektor, IBF
  • Augusta Irene Kvam, førstemanuensis, IBF
  • Anne Synnøve Røsvik, førsteamanuensis, IBA
  • Bente Alm, universitetslektor, IBA
  • Sahar Olsen, universitetslektor, IBA
  • Ragnhild Nilsen, universitetslektor, IBA (vara)
  • Torill Dahl, prosjektleder, St. Olavs Hospital
  • Per Hepsø, seksjonssjef, St. Olavs Hospital (vara)
  • Brit Valaas Viddal, avdelingssjef, Helse Møre og Romsdal HF
  • Solvor Fuglestad, driftsbioingeniør, Helse Møre og Romsdal HF (vara)
  • Marielle Ryste Böhme, studiekonsulent, IBA
  • Knut Andreas Holt, studiekonsulent, IBF
  • Oversikt over studentrepresentanter

Matteknologi (MTMAT) og Mat og teknologi (FTMATMA)  #

Medlemmer for perioden 01.08.2017 til 31.07.2021

  • Anita Jakobsen, førsteamanuensis, IBT (leder) 
  • Lisbeth Mehli, førsteamanuensis, IBT
  • Atle Hannisdal, førstelektor, IBT
  • Eirin Marine Skjøndal Bar, førsteamanuensis IBT
  • Anne Mette Østerås, førsteinspektør, Mattilsynet
  • Harry Westavik, forskningsleder, SINTEF Ocean AS
  • Koharu Okuya Høydalsvik, studiekonsulent, IBT
  • Oversikt over studentrepresentanter

Bachelorstudiet i Biomarin innovasjon (298BMI)  #

Medlemmer i perioden 01.08.2017 til 31.07.2021:

  • Birgitte Torset, universitetslektor, IBA (leder)
  • Stig Tuene, universitetslektor,  IBA
  • Grete Hansen Aas, førsteamanuensis, IBA
  • Anne Stene, førsteamanuensis, IBA vara
  • Bjørn Magne Hatlø, førsteamanuensis IIF
  • Øivind Strand, professor IIF, (vara)
  • Kathrine Kvalheim Larsen, HR Manager, Marine Harvest AS
  • Wenche Uksnøy, project Manager, Blue Legasea
  • Margareth Kjerstad, seniorforsker, Møreforskning Ålesund, vara
  • Marielle Ryste Böhme, studiekonsulent, IBA
  • Oversikt over studentrepresentanter

Bachelorstudiet i bioteknologi (427BT, 184BG, MBIOT5 og MSBIOTECH)  #

Medlemmer i perioden 01.01.2020 til 31.08.2023

  • Per Bruheim, professor, IBT (leder og stedlig leder i Trondheim)
  • Ingrid Bakke, førstemanuensis, IBT
  • Finn Lillelund Aachmann, professor, IBT (vara)
  • Berit Johansen, professor, IBI
  • Per Winge, førstemanuensis, IBI
  • Ann-Kristin Tveten, førstemanuensis, IBA
  • Janna Cropotova, førstemanuensis, IBA
  • Anna Synnøve Røstad Nordgård, fagleder APS, TINE Meierier Tunga
  • Trond Erik Aune, CEO, Vectron Biosolutions AS
  • Henrik Stamnes Dahl, studiekonsulent, IBT
  • Marielle Ryste Böhme, studiekonsulent, IBA
  • Oversikt over studentrepresentanter

Realfagstudiene i Biologi (BBI, MSBIO) #

Medlemmer i perioden 20.03.2019 - 31.01.2023

Realfagstudiene i fysikk (BFY, MSPHYS) #

Medlemmer i perioden 01.08.2017 - 31.08.2021

  • Ingve Simonsen, professor, IFY (leder)
  • Jaakko Akola, professor, IFY 
  • Kathrine Røe Redalen, førsteamanuensis, IFY
  • Tor Nordam, forsker, Sintef 
  • Hege Christin Widerøe, principal researcher, Equinor
  • Peder Kristian Brenne, studiekonsulent, IFY
  • Oversikt over studentrepresentanter

Realfagstudiene i Kjemi (BKJ og MKJ) #

Medlemmer for perioden 01.08.2017 til 31.07.2021

  • Trond Peder Flaten, professor IKJ
  • Titus Sebastiaan van Erp, førsteamanuensis, IKJ
  • Nebojsa Simic, førsteamanuensis IKJ
  • Rudolf Schmid, førsteamanuensis, IKJ (vara)
  • Hilde Lea Lein, førsteamanuensis, IMA
  • Sverre Magnus Selbach, førsteamanuensis, IMA (vara)
  • Ragni Fjellgaard Mikalsen, stipendiat, RISE Fire Research Norge
  • Einar Johan Andreassen, principal researcher, Equinor 
  • Oversikt over studentrepresentanter

Teknologistudiet i fysikk og matematikk (MTFYMA) #

Medlemmer i perioden 01.01.2019 - 31.01.2023

  • Magnus Borstad Lilledahl, førsteamanuensis, IFY (leder)
  • Medlemmer fra IFY er under oppnevning
  • Anne Kværnø, professor, IMF
  • Jo Eidsvik, førsteamanuensis, IMF 
  • Brynjulf Owren, Professor, IMF
  • Markus Grasmair, førstemanuensis, IMF, (vara)
  • Eksterne representanter er under oppnevning
  • Brit Wenche Meland, studiekonsulent, IFY
  • Oversikt over studentrepresentanter

Møtereferat #

Møtereferat fra Studieprogramråd for teknologistudiet i fysikk og matematikk (MTFYMA)

Teknologistudiet i Industriell Kjemi og Bioteknologi (MTKJ og MIKJ) #

Medlemmer for perioden 01.06.2019 til 31.08.2021

  • Sigurd Skogestad, Professor, IKP (leder)
  • Ida-Marie Høyvik, førstemanuensis, IKJ
  • Turid Rustad, professor, IBT 
  • Alexander Dikiy, professor, IBT (vara)
  • Hanna Knuutila, førsteamanuensis, IKP
  • Kjell Wiik, professor, IMA
  • Sondre Kvalvåg, IMA (vara)
  • Astrid Bjørgum, seniorrådgiver, SINTEF Materialer og kjemi
  • Torfinn Håland, forskningskoordinator, GE Healthcare Lindesnes
  • Hege Johannessen, studiekonsulent, NV
  • Oversikt over studentrepresentanter

Teknologistudiet i Materialteknologi (MTMT og MSMT) #

Medlemmer for perioden 01.08.2017 til 31.07.2021

  • Leiv Kolbeinsen, professor, IMA 
  • Frode Seland, førsteamanuensis, IMA (leder)
  • Bjørn Holmedal, professor IMA
  • Kjersti Kleveland, førsteamanuensis, IMA 
  • Ida Westermann, førsteamanuensis, IMA (vara)
  • Roy Johnsen, professor, MTP representant
  • Andreas Echtermeyer, professor, MTP (vara)
  • Børre Tore Børresen, forsker, Equinor
  • Sverre Gulbrandsen-Dahl, sjefsforsker, SINTEF
  • Andreas Fjelstad, studiekonsulent, IMA
  • Oversikt over studentrepresentanter

Teknologistudiet i nanoteknologi (MTNANO) #

Medlemmer for perioden 01.01.2019 - 31.01.2023

  • Bjørn Torger Stokke, professor, IFY (leder)
  • Øyvind Halaas, IKOM
  • Zhiliang Zhang, professor, KT (vara)
  • Erik Folven, førstemanuensis, IES
  • Helge Weman, professor, IES (vara)
  • Marit Sletmoen, førsteamanuensis, IBT (vara)
  • Bjørn E. Chistensen, Professor, IBT
  • Julia Glaum, føsteamanuensis, IMA
  • Andreas Erbe, professor, IMA
  • Elisabeth Egholm Jacobsen, førsteamanuensis, IKJ
  • Ellen Tuset, programdirektør, Kongsberg Space Electronics
  • Sigmund Strøset, seniorrådgiver, ENOVA
  • Brit Wenche Meland, studiekonsulent, IFY

Masterprogrammet Chemical Engineering (MSCHEMENG) #

Medlemmer for perioden 01.08.2017 til 31.07.2021

  • Edd Anders Blekkan, professor, IKP (leder)
  • Hanna Knuutila, professor IKP
  • Liyuan Deng, Professor, IKP
  • Solrunn Johanne Vevelstad, forsker, SINTEF Materialer og kjemi 
  • Maria G. Lioliou, Principal Researcher, Statoil ASA
  • Inna Kim, forsker, SINTEF Materialer og kjemi, (vara)
  • Anacleta Venturin Andresen, studiekonsulent, IKP
  • Oversikt over studentrepresentanter

Masterprogrammet Environmental Toxicology (MSENVITOX) #

Medlemmer for perioden 01.08.2017 til 31.07.2021

  • Åse Krøkje, førsteamanuensis, IBI (leder)
  • Bjørn Munro Jenssen, professor, IBI
  • Augustine Arukwe, professor IBI vara
  • Veerle Jaspers, førsteamanuensis, IBI vara
  • Øyvind Mikkelsen, professor, IKJ
  • Trond Peder Flaten, professor, IKJ
  • Alexandros Asimakopoulus, førsteamanuensis, IKJ vara
  • Janne Lise Myrhaug, principal engineer HSE Equinor
  • Bård Nordbø, senioringeniør, Miljødirektoratet
  • Helena Reinardy, Førsteamanuensis, UNIS
  • Hege Johannessen, studiekonsulent, NV
  • Oversikt over studenrepresentanter 

Masterprogrammet Natural Resources Management (MSNARM) #

Medlemmer for perioden 01.01.2019 - 31.01.2023

  • Thor Harald Ringsby, førsteamanuensis, IBI, (leder)
  • Gunnar Austrheim, forsker, VM (vara leder 2020-20201) 
  • Bente Jensen Graa, IBI
  • Vidar Grøtan, førstemanuensis, IBI (vara)
  • Jørund Aasetre, førsteamanuensis, IGE
  • Håkon Lein, professor, IGE
  • Håkon Ryen, professor, IGE (vara)
  • Jan Grimsrud Davidsen, førstemanuensis, IGE
  • Norunn Sæther Myklebust, adm.dir., NINA
  • Graciela Monica Rusch, seniorforsker, NINA (vara)
  • Svein Frisvoll, direktør, Ruralis
  • Aina Holstm sekjsonssjef, Miljødirektoratet 
  • Silje Stand Lundgren, studiekonsulent, IBI
  • Oversikt over studentrepresentanter

Masterprogrammet Ocean Resourses (MSOCEAN) #

Medlemmer for perioden 01.01.2020 - 31.08.23

  • Kjell Inge Reitan, professor, IBI (leder)
  • Anne Stene, førsteamanuensis, IBA
  • Ingrid Bakke, professor, IBT
  • Murat V. Ardelan, professor, IKJ
  • Bjørn Egil Asbjørnslett, professor, IMT
  • Stein Wold Østerhus, professor, IMB
  • Turid Rustad, professor, IBT
  • Nicole Aberle- Malzahn, førsteamanuensis, IBI, (vara)
  • Bård Skjelstad, CTO, ScaleAQ (ekstern representant)
  • Øysein Leiknes, seniorrådgiver, Miljødirektoratet 
  • Jan Henrik Sandberg, seniorrådgiver, Fiskarlaget
  • Silje Strand Lundgren, studiekonsulent, IBI
  • Oversikt over studentrepresentanter 

Ph.d.-programråd ved NV #

Et ph.d.-programråd er primært et rådgivende utvalg for dekan, instituttleder og forskningsutvalget. Programrådet har ansvar for å foreslå faglig innhold, struktur og gjennomføring av vedkommende studieprogram innenfor vedtatte retningslinjer og ordninger, delegert fra dekan. En nærmere beskrivelse av programrådene er gitt i mandatet.

Ph.d.-programråd i biofysikk

  • Catharina de Lange Davies , professor (leder)
  • Erik Wahlström, instituttleder 
  • Jeroen Danon, førsteamanuensis
  • Turid Worren Reenaas. professor
  • Ronny Kjelsberg
  • Håvard Homleid
  • Marieke Olsman
  • Ingrid Haga Øvreeide

Ph.d.-programråd i biologi

  • Thorsten Hamann, Instituttleder
  • Martin Wagner (leder)
  • Sigurd Einum, professor
  • Martin Kuiper, professor
  • Julia Schulz
  • Ingeborg Hollekim Bringslid
  • Laura Batra Cabré 

Ph.d.-programråd i bioteknologi og matvitenskap. 

  • Berit Løkensgaard Strand , professor (leder)
  • Kjetil Rasmussen, instituttleder
  • Trygve Brautaset, professor
  • Ingrid Bakke, professor
  • Erland Årstøl
  • Emil Karlsen

Ph.d.-programråd i fysikk

  • Catharina de Lange Davies, professor (leder)
  • Erik Wahlström, instituttleder 
  • Jeroen Danon, førsteamanuensis
  • Turid Worren Reenaas. professor
  • Ronny Kjelsberg
  • Håvard Homleid
  • Marieke Olsman
  • Ingrid Haga Øvreeide

Ph.d.-programråd i kjemi

  • Øyvind Mikkelsen, professor (leder)
  • Hallstein Hemmer, instituttleder
  • Bård Helge Hoff, professor
  • Sharada Navada 

Ph.d.-programråd i kjemisk prosessteknologi

  • Magnus Rønning, professor (leder)
  • Jens-Petter Andreassen, instituttleder
  • Hugo A. Jakobsen, professor
  • Sigurd Skogestad, professor
  • Ina Beate Jenssen
  • Karen Karolina Høisæter

Ph.d.-programråd i materialteknologi

  • Andreas Erbe, professor (leder)
  • Einar Hjorthol, instituttleder
  • Ann Mari Svensson, professor
  • Yanjun Li, professor
  • Inger-Emma Nylund, ph.d.-kandidat
  • Trygve Storm Aarnæs, ph.d.-kandidat
16 Vedlegg
39984 Visninger
Gjennomsnitt (2 Stemmer)