Emneplanlegging på nett
Fra og med høsten 2020 tar vi i bruk ny EpN, som er et nasjonalt system utviklet av UNIT (Direktoratet for IKT og fellestejenester i høyere utdanning og forskning).
Engelsk versjon - Online Course Planner
Kvalitetssystem for utdanning | Kvalitetssikring av studieprogram
Table of Contents [-]
Hva er EpN? #
EpN (Emneplanlegging på nett) er et planleggingsverktøy som brukes til å opprette og redigere emner. Emneinformasjonen hentes fra FS for redigering i EpN-applikasjonen. Etter at emnene har vært gjennom en kvalitetssikringsprosess, vil emnene tilbakeføres til FS igjen.
Emnene skal kvalitetssikres i verktøyet gjennom ulike stadier. Hvilket stadium du har tilgang til bestemmes ut fra hvilken rolle du har i verktøyet:
- Fagperson (S0 og S1)
- Kvalitetssikrer (S2)
- Godkjenner (S3)
- FS-klarerer (S4)
Innlogging EpN #
Du logger deg inn med Feidebrukeren din.
Anbefalte nettlesere er Chrome, Firefox eller Microsoft Edge (ikke bruk Internet Explorer).
Frister #
- Vesentlige endringer registrert i EpN: 15. desember.
- Nye emner
- Emner som avsluttes
- Emner som skifter undervisningssemester
- Emner som ikke skal undervises neste studieår
- Emnene ferdig godkjent av fakultet: 15. februar.
- Timeplandata skal registreres i TP: 15. mars.
Brukerveiledninger #
Her finner du brukerveiledningene:
Se også video om hvordan du oppretter nytt emne i EpN (17:14)
Se også video om hvordan du redigerer eksisterende emne i EpN (19:00)
En nærmere beskrivelse av grunnlaget for arbeidet med emnebeskrivelser i EpN, finner du i en veileder fastsatt av rektor. Veilederen beskriver prosessen for utvikling av studieplaner og emnebeskrivelser:
Emnekoder #
Ved opprettelse av nye emner skal forslag til emnekoder baseres på tidligere kodestrukturer for de enkelte fagmiljø.
Emnekoden er en nøkkel som inngår i mange relasjoner i flere datasystemer. For å beholde et kodesystem som er ment å være robust over tid, skal det derfor svært gode grunner til for å endre en etablert emnekode.
Kontakt #
Du finner kontaktskjema for brukerstøtte på NTNU Hjelp.